İşyerime Kamera Sistemi Kurdurmak İstiyorum

işyerime kamera sistemi kurdurmak istiyorum? kamera sistemi kurulum maliyeti ne kadar? 3 kameralı bir sistem için fiyat ne olur? Gibi bazı sorularınızı yanıtlamaya çalışalım.

İşyeri için kamera sistemi maliyeti günümüz şartlarında ortalama olarak 1.800TL ile 3.600TL arasında değişiklik gösteriyor. Peki bu değişiklik nelere bağlı? fiyatlar nasıl böyle değişkenlik gösteriyor?

Şöyle ki; işyeri kamera sistemi için belirlenen kamera adedi (KAMERA), belirlenen adede uyumlu kamera kayıt cihazı (DVR), ihtiyaca yönelik kamera sisteminin kayıt süresi (HDD), kablolama yapılacak alanın işçilik bedeli gibi durumlar fiyatların yükselmesine ve düşmesine neden olan etkenlerin başında geliyor.

Peki konuyu biraz daha derinlemesine inceleyelim. Örnek olarak bir bayan kuaförü işletmesini ele alalım. Bu işletme için iki ayrı unsur ön plana çıkar. Birinci unsur avm içerisinde bir konumdaysa sadece iç güvenliğe ihtiyaç duyulması nedeniyle “Dome Kamera” veya “Dahili Sesli Dome Kamera” kullanılarak 2 ya da 3 kamera ile 150metrekarelik bir alan kör nokta kalmayacak şekilde devreye alınabilir ve maliyet olarak standart teklif üzerinden temsili bir değerle 1.600TL’ye çözümlenebilir. Fakat ikinci unsur olarak bu işletme bir cadde veya sokak konumunda ise, dış ortam hava koşullarından etkilenmeyen ip67 özelliği destekleyen iki adet ya da köşe nizam bir konumsa üç adet ekstra kameraya ihtiyaç duyulur böyle bir durumda 3 adet dışarı da 3 adet içeride kamera olunca şu unsurlar devreye girer;

1)_ Kamera adedi arttığı için hdd kapasitesi yükseltilir
2)_ Kamera adedi arttığı için kayıt cihazı 4 kanal yerine 8 kanal kullanılır
3)_ Kamera beslemesi için kullanılan adaptör 10Amper yerine 20Amper olarak kullanılır
4)_ Kablo Metrajı artar
5)_ İşçilik artar

İşte bu nedenlerle aynı işletme için bile fiyat ikiye katlanabilir. Doğru ürünlerle doğru işler yapabilmek mümkün. İşletmenin ihtiyacına yönelik hareket ederek en uygun sisteme karar verilmesi çok önemli hem maliyet açısından hem de işletmenin ihtiyaç duyduğu güvenlik sisteminin işe yaraması açısından.

Evet Efendim, Sizlere kısa ve öz bir şekilde işyerime kamera sistemi istiyorum maliyet ne olur fiyatlar nasıl değişiklik gösterebilir anlatmak istedik umarız ki bu yazımızla bu durumu başarabilmişizdir. Zaman ayırıp okuma nezaketinde bulunduğunuz için teşekkür ederiz.

HEMEN DETAYLI BİLGİ ALMAK İÇİN TIKLAYIN

Nasıl bir kamera sistemi işimi çözer? (linki çok yakında aktif edilecektir.)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir