17 Mayıs 2021

Site Kamera Sistemleri

ile wpntr

Site güvenlik kamera sistemleri, standart güvenlik kamerası, ev, iş yeri gibi kullanım alanlarında kullanılan güvenlik kameralarından özellik olarak daha nitelikli ve dış ortam kullanımına daha uygun kameraların seçimi ile gerçekleştirilmektedir.

Firmamızın gerçekleştirmiş olduğu birçok referansında kullanmış olduğu güvenlik kameraları, nvr ya da dvr kayıt ciyazı, network ve cctv kablosu, uzun yıllardır kullanmış olduğu ve çalışma-kalite özelliklerini özellikle gözlemlediği ürünlerdir. Sanayi siteleri ve konutların bulunduğu bir çok alanda kurulum ve güvenlik kamera servisi hizmeti gerçekleştiren ekibimiz, güvenlik kameralarının kullanım alanlarıyla ilgili belirleyici bir çok farklılık ortaya koyarak kullanıcıların güvenlik kamerası seçerken daha spesifik ve faydalarına olacak seçim yapmalarına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Site güvenlik kamerası seçimi

Konut ya da sanayilerin bulunduğu siteler de kullanılacak güvenlik kameralarının seçiminde dikkat edilecek başlıca unsur; kameranın gündüz ve gece çalışmasında görüntü mesafesinin belirlenmesidir. Standart bir güvenlik kamerasının göreceği alan ortalama 20 metrelik bir alanı kapsamaktadır. Daha geniş ölçekli görüntü sağlanabilmesi için seçimi yapılaca kameranın görüş alanı 100-150 metrelik bir alanda verimli çalışması gerekmektedir. Gece görüntüsünün 70-80 % verimle çalışması da önemle gözlenmesi gerekmektedir. Firmamızın geniş alanlarda kullanılacak güvenlik kamerası önerisi ve aynı zamanda kendi seçimi de olan ip güvenlik kamerasıdır. İp güvenlik kameralarının görüntü netliği ve görüş alanın daha geniş olması sebebiyle seçilmesi daha uygun görülmektedir. Yapısı itibariyle network kablosu kullanılması da daha uzak mesafelerde konumlandırılacak kameralar arası iletişimin daha kolay olmasını sağlamaktadır.

Site kamera kayıt cihazı seçimi

Kullanılacak güvenlik kamerasına göre değişiklik gösteren kamera kayıt cihazı seçiminde, site gibi büyük alanlarda kullanılacak kamera modelini ip güvenlik kamerası olarak belirlersek, kayıt cihazı da nvr kayıt cihazı olmak zorundadır. Nvr kayıt cihazları, mevcut güvenlik kameraları ve kayıt cihazları arasında en net ve kaliteli görüntü sağlayan sitemlerden birisidir. Bir sitede farklı bölgelerden merkeze bağlı ya da merkezden bağımsız güvenlik kamera sistemi kurgulandığı zaman en iyi çözümü network sistemi yani ip güvenlik kameraları ve nvr cihazlar sağlamaktadır. Bir örnekle pekiştirecek olursak; on bin metre karelik bir alan içerisinde farklı farklı bölgelerde 10 adet binalar olduğunu düşünelim. Her bir bina birbirinden bağımsız güvenlik kameralarıyla görüntülenecek ve görüntüler kayıt altına alınacak, ve sistem en son aşamasında tek bir merkezde toplanacak. Bu durumda en kaliteli çözüm ip kamera sistemi olacaktır.